Zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe

W ramach projektu „Nowoczesna szkoła-drogą do rozwoju” w naszej szkole prowadzone były zajęcia komputerowe, na które uczęszczali uczniowie kl. IVc. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu od 19.11.2018 r. do 27.05.2019 r. W każdy poniedziałek grupa 8 osobowa uczestniczyła w realizacji programu „Mały Informatyk”. Celem programu było stymulowanie aktywności poznawczej i twórczej uczniów, rozwijanie zainteresowań informatycznych oraz ukierunkowanie ciekawości poznawczej uczniów. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci poszerzały  wiadomości w zakresie obsługi komputera, pracy w różnych programach, korzystania z sieci Internetowej do wyszukiwania informacji, doskonaliły swoje wiadomości poprzez gry i zabawy dydaktyczne. Zajęcia te  wprowadziły dzieci w świat programowania, tworzenia grafiki i animacji, a także przybliżyły  zasady i wybrane sposoby komunikacji w Internecie.

Barbara Drozdowska