Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Naszej szkole odbyły się 19.04.2024r. Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Szkoły biorące udział w turnieju to:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim

Szkoła Podstawowa Nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim

Szkoła Podstawowa z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego  w Orli

Szkoła Podstawowa w Augustowie

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Abp. Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim

Wszystkie drużyny - 5 grup młodszych do lat 12 oraz 7 grup starszych powyżej 12 lat - zmagały się w trzech konkurencjach:

1. Test i krzyżówki BRD
  2. Tor przeszkód
  3. Pierwsza pomoc

Cała impreza przebiegała w życzliwej atmosferze pod hasłem „Rower – to nasza pasja”. Akcja promowała konstruktywne postawy zdrowego stylu życia dla młodzieży jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych. Uczestnicy otrzymali ulotki w ramach kampanii ”Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Najlepsi dostali nagrody drużynowe i indywidualne ufundowane dzieciom przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Sponsorami turnieju były firmy "Maksbud", "Nadleśnictwo Bielsk Podlaski" oraz "Hanbud".

Nasza szkoła zajęła II miejsce wśród młodszych grup. Zwycięscy to: Julian Białokozowicz, Franciszek Żarski, Aurelia Korzon i Natalia Szeretucha. Gratulacje!!!