Informacje o oddziałach przedszkolnych

Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2

im. kpt.W.Wysockiego w Bielsku Podlaskim

W Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Oddziały Przedszkolne dysponują 100 miejscami w 4 oddziałach przedszkolnych. Zapewniamy opiekę w godz. 7.00-17.00.

W roku szkolnym 2020/2021 funkcjonują 4 oddziały:

-„Krasnoludki” -3-4 latki (25 dzieci)

-„Misie” -4-5 latki (25 dzieci)

- OA -6 i 5 latki (25 dzieci)

- Ob -6 i 5 latki (25 dzieci).

Przewidywana liczba wolnych miejsc na rok 2021/2022 – 35. W przypadku przyjęcia w wyniku rekrutacji większej liczby dzieci z roczników objętych rekrutacją tworzone są grupy mieszane, do których kwalifikowane są dzieci zbliżone wiekowo.

Oferujemy opiekę pedagogiczną w godzinach 7-17.00, adekwatnie do potrzeb rodziców dzieci.

Dzieciom cierpiącym na alergie pokarmowe, wymagającym wyeliminowania części produktów spożywczych, posiłki dostosowywane są do indywidualnych potrzeb.

Wychowankowie oddziałów przedszkolnych objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Uczestniczą w zajęciach:

- rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne,

- logopedycznych,

- korekcyjno-kompensacyjnych,

- zajęcia w świetlicy „ARKA”.

Ponadto zgodnie z życzeniami rodziców dzieci uczestniczą w zajęciach religii katolickiej, prawosławnej, zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia dzieci.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych w wieku 5,6 lat mogą otrzymać zwrot kosztów dowożenia dzieci do placówki od Urzędu Miasta Bielsk Podlaski.

Zapewniamy:

- bezpieczeństwo,

- miłą i przyjazną dzieciom atmosferę,

- wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,

- opiekę pedagoga, logopedy, psychologa oraz pielęgniarki szkolnej,

- przyjazne i nowoczesne warunki nauki, wychowania i opieki,

- 3 pyszne zdrowe i urozmaicone posiłki,

- udział w uroczystościach szkolnych i miejskich.

Przedszkole posiada:

- duży bezpieczny ogród z placem zabaw,

- przestronną, salę gimnastyczną ze sprzętem sportowym dostosowanym do potrzeb najmłodszych,

- dobrze wyposażone sale zajęć,

- oddzielną szatnię i łazienki.

Zapraszamy !