Oddziały przedszkolne 2023/2024

Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2

im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim

W Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Oddziały przedszkolne dysponują 100 miejscami w 4 grupach.
Zapewniamy opiekę w godz. 7.00-17.00, adekwatnie do potrzeb rodziców dzieci.

W roku szkolnym 2022/2023 funkcjonują 4 oddziały:

-„Odkrywcy” -3-4 latki

-„Biedronki ” -4-5 latki

- 0a „Pracusie” -6 i 5 latki

- 0b „Odkrywcy” -6 i 5 latki .

Przewidywana liczba wolnych miejsc na rok 2023/2024 – 29. Organizacja oddziałów przedszkolnych ( jednorodnych lub mieszanych wiekowo) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne oraz przyjętych w wyniku rekrutacji.

Dzieciom cierpiącym na alergie pokarmowe lub chorobę, wymagającym wyeliminowania części produktów spożywczych lub stosowania indywidualnej diety  posiłki dostosowywane są do indywidualnych potrzeb.

Wychowankowie oddziałów przedszkolnych objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Uczestniczą w zajęciach:

- rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne,

- logopedycznych,

- korekcyjno-kompensacyjnych.

Zapewniamy indywidualną pomoc pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa szkolnego.

Ponadto zgodnie z życzeniami rodziców dzieci uczestniczą w zajęciach religii katolickiej, prawosławnej. W oddziałach przedszkolnych funkcjonuje drużyna zuchowa.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych w wieku 5,6 lat mogą otrzymać zwrot kosztów dowożenia dzieci do placówki od Urzędu Miasta Bielsk Podlaski.

Zapewniamy:

- bezpieczeństwo,

- miłą i przyjazną dzieciom atmosferę,

- wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,

- opiekę pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy, psychologa oraz pielęgniarki szkolnej,

- przyjazne i nowoczesne warunki nauki, wychowania i opieki,

- 3 pyszne zdrowe i urozmaicone posiłki,

- udział w uroczystościach szkolnych i miejskich,

- rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez udział w realizacji  innowacji , przygotowywanie dzieci do różnorodnych konkursów.

Przedszkole posiada:

-  bezpieczny  plac zabaw,

- przestronną, salę gimnastyczną ze sprzętem sportowym dostosowanym do potrzeb najmłodszych,

- dobrze wyposażone sale zajęć,

- oddzielną szatnię i łazienki.

Zapraszamy !